پرسش‌های متداول

اساس کار کاروانرو

کاروانرو در چه شهرهایی فعالیت می‌کند؟

کاروانرو در تمام ایران قابل استفاده است. اما درحال حاضر اکثر کاربران ما در مسیر تهران-کرج رفت‌وآمد می‌کنند. اگر در مسیر مورد نظرتان همسفری پیدا نکردید، به ما اطلاع دهید تا سفرتان را در کانال تلگرام کاروانرو تبلیغ کنیم.

ایده‌ای درخصوص کارتان دارم. می‌توانم آن را با شما در میان بگذارم؟

حتما ! ما بهبود فعالیت کاروانرو تا بدین‌جا را مدیون نظرات دقیق و عالی کاربران خوبمان هستیم. لطفا ایده‌ها و انتقادات خود را با پشتیبانی تلگرام یا ایمیل info@carvanro.com با ما در میان بگذارید.

"اشتراک سفر" چیست؟

اشتراک سفر (کارپولینگ) نوعی روش سفر است که در آن چند نفر باهم در یک خودرو به سفر می‌روند. همه‌ی ما تجربه سفر با دوستان یا اعضای خانواده را داریم. کاروانرو برنامه ایست که کسانی که همدیگر را نمی‌شناسند اما مسیر مشابهی دارند را به هم معرفی می‌کند. جالبه! مگه نه؟

کاروانرو با اسنپ چه تفاوتی دارد؟

راننده‌های اسنپ کسانی هستند که شغل‌شان رانندگی است یعنی برای کسب درآمد فعالیت می‌کنند. در حالیکه رانندگان در کاروانرو، همان افرادی هستند که با ماشین به محل کارشان می‌روند. به همین علت سفر با کاروانرو بسیار ارزان‌تر از تاکسی یا اسنپ است.

امنیت و اعتماد

نرخ پاسخگویی چیست؟

وقتی کاربری برای شما درخواست همسفری ارسال می‌کند شما دو راه پاسخگویی دارید: رد یا تایید درخواست. اگر تمایلی به همسفری با او ندارید هیچ ایرادی ندارد اما می‌بایست در اسرع وقت پاسخ درخواست او را بدهید. اگر ظرف 12 ساعت پاسخ درخواست ایشان را ندهید نرخ پاسخگویی شما کاهش می‌یابد. توجه کنید که هرگاه کسی بخواهد همسفر پیدا کند کاربری را انتخاب می‌کند که نرخ پاسخگویی بالایی داشته باشد.

آیا سفرها بررسی می‌شوند؟

تیم پشتیبانی ما تمامی رزروها، پروفایل ها و نظرات را بررسی می‌کنند تا از امنیت کاربران مطمئن شوند. اگر کاربری قوانین کاروانرو را نادیده بگیرد حساب کاربری او مسدود خواهد شد.

می‌توانم کاربری را گزارش کنم؟

بله. شما می‌توانید با انتخاب پرچم کوچکی که در صفحه کاربری وجود دارد گزارش خطای کاربری را برای ما ارسال نمایید. تیم پشتیبانی بعد از بررسی موضوع، در صورت صحت گزارش حساب کاربر خاطی را مسدود و او را به مرجع قضایی معرفی خواهند کرد.

امنیت دارد؟

کاروانرو جامعه ایست که غریبه ای در آن نیست. شیوه‌های مختلفی برای بالابردن ضریب اطمینان در سایت طراحی شده است. هویت حقیقی افراد با شماره تلفن و کارت شناسایی تایید می‌شود. هویت مجازی کاربران با اتصال حساب‌های کاربری شبکه‌های اجتماعی نظیر تلگرام، اینستاگرام و لینکدین صورت می‌گیرد. همچنین کاربران در خصوص سفر با یکدیگر نظر می‌دهند.

آیا می‌توانیم به همسفرمان نظر دهیم؟

بعد از انجام سفر، هم راننده و هم مسافر می‌توانند از 1 تا 5 ستاره به هم امتیاز دهند و نظرشان را نیز ثبت نمایند. اگر از کاربری رضایت زیادی داشته باشید، میتوانید نشان هایی مانند وقت شناسی و رانندگی عالی نیز به او بدهید.

منظور از نرخ لغو چیست؟

اگر یک رزرو قطعی را لغو نمایید نرخ لغو شما افزایش می‌یابد. مثلا اگر 10 رزرو موفق داشته باشید و یکی را کنسل نمایید نرخ لغو شما 10 درصد خواهد شد.

نرخ لغو بالا دیگر کاربران را در تصمیم همسفر شدن با شما مردد می‌سازد. پس تا حد ممکن تلاش کنید سفر قطعی شده را لغو ننمایید.

رانندگان

چرا هیچ هم‌مسیری پیدا نکردم؟

کاروانرو هنوز همه‌ی مسیرها را پوشش نداده است. بخش قابل توجهی از کاربران ما در بین تهران و کرج رفت‌وآمد می‌کنند. هر روز افراد زیادی با کاروانرو آشنا می‌شوند و سفرشان را در آن به اشتراک می‌گذارند. هر وقت هم‌مسیری برایتان پیدا شود یک ایمیل دریافت خواهید کرد.

یک هم‌مسیر به من معرفی شده اما مسیرش به من نمی‌خورد

شما می‌توانید به ایشان پیام دهید و مسیر خودتان را بهشان بگویید. اگر تمایل داشتند درخواست شما را می‌پذیرند. ما مداوما الگوریتم جستجو را بهبود می‌بخشیم و هر روزه مسافران بیشتری سفرشان را به اشتراک می‌گذارند. کمی صبور باشید و نتیجه نهایی را به ما اطلاع دهید.

سفری را رزرو کرده‌ام اما الان پشیمان شده‌ام

تصمیم این که با چه کسی همسفر شوید فقط با شماست و هیچ اجباری در انجام سفر وجود ندارد. گرچه شما وظیفه دارید هیچ درخواستی را بی‌پاسخ نگذارید و در اسرع وقت آن را تایید یا رد نمایید. همچنین اگر سفری قطعی شده بود حتی در لحظه آخر هم می‌توانید منصرف شوید بشرط آن که مسافر را مطلع سازید.

اگر برنامه سفرم تغییر کرد چکار کنم؟

اگر سفر را قطعی کرده‌اید لطفا در اسرع وقت مسافر را مطلع سازید و فورا رزرو را لغو نکنید. چرا که نرخ لغو حسابتان بالا می‌رود. اگر همچنان تمایل داشت سفر را انجام دهید.

اگر هم هنوز رزروی انجام نگرفته، بلافاصله سفر را لغو و مجددا سفر جدیدتان را ثبت نمایید. نگران نباشید! نرخ لغوتان بالا نمی‌رود.

برای استفاده از کاروانرو چه کاری باید انجام دهم؟

تنها کافیست یک خودرو، گواهینامه رانندگی و دو دقیقه وقت داشته باشید! برای افزایش شانس پیداکردن همسفر، توصیه می‌کنیم پروفایل خود را تا حد امکان تکمیل نمایید.

چگونه صندلی‌های خالی خودرویم را به اشتراک بگذارم؟

ثبت سفر درخواستی تنها یکی دو دقیقه زمان می‌برد. اول ثبت‌نام کنید و سپس گزینه "افزودن سفر جدید" را انتخاب نمایید. از شما خواسته می‌شود تا شماره تلفن‌تان را تایید نمایید. سپس مبدا، مقصد و زمان سفر را انتخاب کرده و سفرتان را ثبت نمایید.

چرا قیمت کرایه‌ها آزاد نیست؟

کاروانرو برای مسیر شما یک قیمت پیشنهادی را لحاظ می‌کند که شما در صورت تمایل می‌توانید تا 30 درصد آن را کاهش یا افزایش دهید. دلیل آزاد نبودن قیمت سفر، این است که مطمئن شویم رانندگان کاروانرو قیمتی بیش از تاکسی‌های مسیر را ثبت نمی‌کنند. به یاد داشته باشید که کاروانرو سیستم اشتراک گذاری سفرهاست.

چگونه به مسافران درخواست همسفری دهم؟

وقتی سفرتان را در سایت ثبت کنید، الگوریتم برنامه بصورت اتوماتیک مسافرانی که مسیری مشابه شما دارند را بهتان نشان می‌دهد. کافیست یکی از آنان را انتخاب نمایید. قبل از ارسال درخواست، به مسیر درخواستی‌شان و صفحه کاربری‌شان کاملا توجه نمایید. وقتی کاربر مناسب را پیدا کردید درخواست همسفری را ارسال نمایید.

مسافران نیز به طریق مشابه می‌توانند برای شما درخواست همسفری بفرستند.

مسافران

یک هم‌مسیر به من معرفی شده اما مسیرش به من نمی‌خورد

شما می‌توانید به ایشان پیام دهید و مسیر خودتان را بهشان بگویید. اگر تمایل داشتند درخواست شما را می‌پذیرند. ما مداوما الگوریتم جستجو را بهبود می‌بخشیم و هر روزه رانندگان بیشتری سفرشان را به اشتراک می‌گذارند. کمی صبور باشید و نتیجه نهایی را به ما اطلاع دهید.

سفری را رزرو کرده‌ام اما الان پشیمان شده‌ام

تصمیم این که با چه کسی همسفر شوید فقط با شماست و هیچ اجباری در انجام سفر وجود ندارد. گرچه شما وظیفه دارید هیچ درخواستی را بی‌پاسخ نگذارید و در اسرع وقت آن را تایید یا رد نمایید. 

همچنین اگر سفری قطعی شده بود حتی در لحظه آخر هم می‌توانید منصرف شوید بشرط آن که راننده را مطلع سازید.

اگر برنامه سفرم تغییر کرد چکار کنم؟

اگر سفر را قطعی کرده‌اید لطفا در اسرع وقت مسافر را مطلع سازید و فورا رزرو را لغو نکنید. چرا که نرخ لغو حسابتان بالا می‌رود. اگر همچنان تمایل داشت سفر را انجام دهید.

اگر هم هنوز رزروی انجام نگرفته، بلافاصله سفر را لغو و مجددا سفر جدیدتان را ثبت نمایید. نگران نباشید! نرخ لغوتان بالا نمی‌رود.

چگونه یک خودرو برای رسیدن به مقصدم پیدا کنم؟

ثبت سفر درخواستی تنها یکی دو دقیقه زمان می‌برد. اول ثبت‌نام کنید و سپس گزینه "افزودن سفر جدید" را انتخاب نمایید. از شما خواسته می‌شود تا شماره تلفن‌تان را تایید نمایید. سپس مبدا، مقصد و زمان سفر را انتخاب کرده و سفرتان را ثبت نمایید.

چگونه به رانندگان درخواست همسفری دهم؟

وقتی سفرتان را در سایت ثبت کنید، الگوریتم برنامه بصورت اتوماتیک رانندگانی که مسیری مشابه شما دارند را بهتان نشان می‌دهد. کافیست یکی از آنان را انتخاب نمایید. قبل از ارسال درخواست، به مسیر درخواستی‌شان و صفحه کاربری‌شان کاملا توجه نمایید. وقتی کاربر مناسب را پیدا کردید درخواست همسفری را ارسال نمایید.

رانندگان نیز به طریق مشابه می‌توانند برای شما درخواست همسفری بفرستند.

چرا هیچ هم‌مسیری پیدا نکردم؟

کاروانرو هنوز همه‌ی مسیرها را پوشش نداده است. بخش قابل توجهی از کاربران ما در بین تهران و کرج رفت‌وآمد می‌کنند. هر روز افراد زیادی با کاروانرو آشنا می‌شوند و سفرشان را در آن به اشتراک می‌گذارند. هر وقت هم‌مسیری برایتان پیدا شود یک ایمیل دریافت خواهید کرد.

سوال دیگری دارید؟

یک ایمیل به آدرس info@carvanro.com بفرستید یا به پشتیبانی تلگرام ما به لینک زیر پیام دهید تا در اسرع وقت به شما پاسخ دهیم

@Carvanro_help - Telegram